28 февруари 2014 | Кафе пауза

Мајка и ќерка изработуваат неодоливи копии на познати фустани

Фустаните и костимите се вистински одраз на моќта на креативноста, а ова прекрасно малечко девојче навистина умее да ги презентира.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Не фрлајте ја кората од банана! Употребете ја

Дали сте знаеле дека и кората од банана може да се искористи за разни намени? Еве како...
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

5 трикови за правење свеќи во итни ситуации

Ако ви снема струја, ќе ви требаат свеќи, но ако немате, не мора да седите во темно. Можете да си направите ако имате една од овие 5 работи: кашкавал, путер, туна, мрсни боички или портокал.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Филм 12 години роб (12 Years a Slave)

Желбата за живот наспроти суровоста

Модна инспирација: Топ 20 дизајнерски парчиња за пролет, 2014

Многу од нив се нетипични и не би можела секоја девојка да ги стави на себе, но дефинитивно оние храбрите ќе остават впечаток со својата појава.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Плетенка во облик на срце за романтичен изглед

Ќе ја направите брзо и едноставно, а ќе постигнете нежен и женствен изглед на романтична девојка.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Поучна приказна: Соба полна со балони

Група од 50 луѓе присуствувала на семинар. Наеднаш водачот на групата застанал и решил да организира групна активност.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Избор: Љубезност или правичност?

„Ако треба да изберете дали да бидете љубезни или да бидете во право, изберете ја љубезноста и секогаш ќе бидете во право.“
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

15 навики кои ќе ви го променат животот на подобро

Ова се 15 неверојатни навики кои загарантирано ќе ви помогнат да живеете поздрав начин на живот.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Загатка: Жаба во бунар

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри...