26 јуни 2013 | Кафе пауза

Топено сирење во лепче

Највкусното растегливо зачинето сирење инспирирано од класичната бела пица
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Вереничка фотосесија под ѕвездено небо

Уникатна и романтична фотосесија во дивината...

Придобивките од чесната работа

Забавно стрипче кое служи како потсетување да не си го занемариме животот додека ги гониме целите кои би требало да се составен дел од него.
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Како изгледаше САД пред еден век?

Овие фотографии од САД се направени на почетокот на дваесеттиот век. Направени се низ повеќе земји и навистина ќе ве воодушеват.

Книга: „Ветерници на боговите“ – Сидни Шелдон

Возбудливо дело на легендарниот автор чии страници нема да можете да ги оставите до крајот

Ако децата ги воспитуваат родителите…

Од група ученици во прво одделение од САД било побарано да кажат што според нив родителите треба подобро да научат да прават и потоа да го нацртаат тоа.

Црно-бела танцувачка илузија

Танц кој ќе ви го помати умот. ;)
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Луди факти за Вселената

Сте се запрашале ли некогаш што би се случило ако Месечината беше поблиску до Земјата? Или пак, од што се составени планетите?

Уникатни садови од мраз за незаборавни забави и свечености

Јелица Живковска е жена-иноватор од Македонија која создава уметност за практична употреба, со ограничен рок на траење, но во уникатна форма и со неповторлив дизајн.
Датум: 26 јун 2013
, Автор:

Кул визит-карта која може да ви послужи и како ренде

Интелигентен, оригинален и ефективен потег за привлекување муштерии. ;)
Датум: 26 јун 2013
, Автор: