Едно од најромантичните запросувања што некогаш сте ги виделе

Сите сакаат романтични видео снимки, а најновата ни пристигнува од Бичер Рејунинг кој има 23 години. Тој за запросувањето на неговата 25-годишна девојка Ејприл Албритон сакал да направи нешто посебно и навистина успеал во тоа.

Едно од најромантичните запросувања што некогаш сте ги виделе

Овој пар бил во врска повеќе од една година, а обата партнери ги поврзувала една заедничка страст – правењето интересни видеа.

„Ја натерав да помисли дека идеме да снимаме нешто смешно и интересно како и секогаш. Но овој пат сакав, на снимањето да му дадам посебен шмек, така што ќе се потсетуваме на сите убави моменти од нашето запознавање.“ – вели Бичер

Во текот на еден ден тие снимале интересни работи кои на двајцата им се допаѓале во врската, а Бичер ја искористил последната сцена неочекувано да ја запроси Ејприл.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар