препораки | Кафе пауза

Нови серии кои треба да ги изгледате за време на викенд

Викендот е совршен за опуштање со маратонско гледање на омилените телевизиски серии. Доколку ги изгледавте сите приказни кои ви беа интересни, време е за нешто ново.

Кој чај е најдобар за вас според вашата крвна група?

Знаевте ли дека постои диета која е заснована на вашата крвна група?

Препораки: Зошто луѓето ретко препорачуваат некого или нешто?

Зошто последниот пат препорачавте некој ресторан, фитнес центар, компанија или производ на вашите пријатели, соседи или соработници?
Датум: 10 апр 2015
, Автор:

Нови ТВ серии кои не го заслужуваат вашето слободно време

Започнувајќи од досадни и веќе видени комедии, па сè до приказни исполнети со насилство и навредливи сцени, погледнете ги наредниве 5 серии кои едноставно не мора да почнете да ги гледате...

Како да се засакате себеси?

Многумина луѓе толку се мразат себеси, што самопочитувањето им се чини како далечен сон. Сепак, надежта постои и нештата може да се променат.

Предлози за читање: Книги кои го одземаат здивот

Доколку сте нежна и романтична душа и трагате по приказни кои ќе ви го допрат срцето, овие книги се вистинскиот избор за вас.
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

10 кучешки заповеди: Препораки од кучињата за сите сегашни и идни сопственици

Ова се 10 упатства кои секој сегашен или иден сопственик на куче треба да ги знае.
Датум: 07 фев 2014
, Автор:

Три филмски препораки за убав претпразничен викенд

Доколку овој претпразничен викенд, немате некои планови и сакате да го поминете во домашна атмосфера, овие три филмски препораки можат да ви го пополнат времето.

5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

Ако сакате да поминете мирен викенд со лесен филм исполнет со романтика и малку хумор, ние ви ги препорачуваме овие пет романтични комедии.

Филмски препораки за возбудлив викенд

За овој викенд ви спремивме 5 филмски препораки, кои со сигурност ќе ви се допаднат.

Пет филмски препораки за уживање во викендот

За овој викенд ви ги препорачуваме овие одлични пет филмови, од кои сигурно барем еден ќе посакате да гледате.
12