5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

Ако сакате да поминете мирен викенд со лесен филм исполнет со романтика и малку хумор, ние ви ги препорачуваме овие пет романтични комедии.

5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

1. Големата свадба (The Big Wedding)

5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

Главни улоги: Роберт де Ниро, Дајан Китон, Кетрин Хејгл

Премиера: 26 април 2013

Времетраење: 89 минути

Кратка содржина: Дон и Ели биле во брак 20 години пред да се разведат. Имаат три деца, од кои едното, Алехандро, е посвоено. Токму тој треба да се жени, а на свадбата доаѓа и неговата биолошка мајка, предан католик кој не верува во развод. Поради тоа Алехандро ги замолува Дон и Ели да глумат дека сè уште се заедно додека трае свадбата.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Kristina Reply

    That Awkward Moment фали на листава 🙂 Ви го препорачувам

  2. Kristina Reply

    И Love Is All You Need со срцката Пирс 🙂

  3. Hristina Reply

    Првиот филм е супер, вториот е „тапа“ ви препорачувам да не го гледате а другите три ги немам гледано овој викенд ке ги изгледам.

Остави коментар