06 октомври 2018 | Кафе пауза

Неверојатна снимка од дрон ги прикажува живите бои на Јута во есен

Сезонската промена носи постудено време, но и го претвора целото зеленило во неверојатна палета од живи бои.

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

По малку сите им се радуваме на ниските температури бидејќи не секогаш сакаме да се средуваме кога можеме да сокриеме сè под слоевите облека.

Чекајте ја ОВАА љубов и ОВАА личност

Вистинската љубов е многу повеќе од пеперутки во вашиот стомак. Вистинската љубов е некој кој предизвикува секакви чувства, емоции и искуства во вас.

6 интересни факти за Нобеловата награда што можеби ги немате слушнато

Нобеловата награда се доделува еднаш годишно е и една од највредните награди во светот.

Што не треба да правите на социјалните мрежи ако сакате да бидете успешни?

Доколку навистина сакате да заработувате од овие алатки, постојат 4 главни правила коишто не би требало да ги прекршите.

Ако мислите дека секогаш ќе ви недостига минатото, прочитајте го ова

Дали некогаш толку многу ви недостасуваат некои минати моменти што дури чувствувате болка?

Кој чај е најдобар за вас според вашата крвна група?

Знаевте ли дека постои диета која е заснована на вашата крвна група?