Неверојатна снимка од дрон ги прикажува живите бои на Јута во есен

Неверојатна снимка од дрон ги прикажува живите бои на Јута во есен

За многумина есента е најубавото годишно време. Сезонската промена носи постудено време, но и го претвора целото зеленило во неверојатна палета од живи бои. Професионалниот пилот на дрон Џастин Мекфарланд неодамна го снимал живописниот пејзаж на една долина во северна Јута и ни открива вистински калеидоскоп од бои.

Неверојатна снимка од дрон што ги прикажува живите бои на Јута во есен

Непознато е дали видеото е обработувано по снимањето, но без разлика изгледа неверојатно. Како што дронот минува низ густата шума, високите зимзелени дрва ѕиркаат помеѓу неверојатните розови, виолетови и жолти лисја. Уживајте во ова навистина неверојатно видео.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар