10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

Сите по малку им се радуваме на ниските температури бидејќи не секогаш сакаме да се средуваме кога можеме да сокриеме сè под слоевите облека. Сепак, еден дел од телото постојано останува видлив, па треба и постојано да го средуваме.

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

Се разбира, станува збор за ноктите. Благодарение на социјалните мрежи и на Интернетот можете да пронајдете безброј инспирации. Веројатно веќе имате забележано дека „главни“ се потемните нијанси, но секогаш можете да додадете циркони, светки и некои геометриски фигури. Ако сè уште немате идеја за вашиот есенски маникир, овие фотографии сигурно ќе ве инспирираат.

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

Погледнете и некои од тренди есенските парчиња облека што го преплавија Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар