27 декември 2013 | Кафе пауза

Три филмски препораки за убав претпразничен викенд

Доколку овој претпразничен викенд, немате некои планови и сакате да го поминете во домашна атмосфера, овие три филмски препораки можат да ви го пополнат времето.

Погледнете како изгледа ледениот град во Москва

Ледени куќи, бродови и други скулптури направени од мраз, се дел од несекојдневната уметничка галерија поставена во паркот Сокољники во Москва, симболично наречена „Град од мраз“.

4 елегантни празнични комбинации

Следува празничен период со многу пригоди за славење и собири, како и прилики за празнични комбинации од вашиот плакар.
Датум: 27 дек 2013
, Автор:

Како да ослабете во зимскиот период?

За разлика од другите годишни времиња, зимата не ни дозволува многу да се движиме, а полошо е тоа што во овој период има многу празници и слави, па затоа и повеќе јадеме.

7 работи на кои треба да поработите за да имате подобра врска

Работењето на следниве неколку работи може да ви помогне да го подобрите односот со вашиот партнер.

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Веќе имавме можност да видиме дел од местата кои овој пар ги посетил, но бидејќи тие постојано се во движење нивната колекција не престанува да се надополнува.

Нутела ролнички со цимет

Вкусен десерт во кој сите ќе уживаат...

Новогодишен маникир инспириран од капата на Дедо Мраз

Овој маникир совршено ќе ви прилега да си го направите за прославата на новогодишните празници. Со него ќе покажете дека сте вистинска баба мразица со весел дух. :)

Креативен начин за новогодишно завиткување на „Iphone 5s“

Еве како да завиткате „Iphone 5s“ и да ги изненадите вашите најблиски...

Моќно и интензивно кафе со карамел

Интензивен вкус кој ќе ве растопи...

Идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Погледнете што вели астрологијата за тоа кое е идеалното место за живеење за секој хороскопски знак.

3 начини за украсување лампиони со лак за нокти

Со овие 3 начини за декорирање светкави лампиони, вашата елка ќе привлекува внимание со својата уникатност, а можете да подготвите по некој ваков лампион и за ваш пријател или роднина.
12