Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Фотографот Мурад Осман и неговата девојка Натали Закарова обожаваат да патуваат, но со тек на време таа сè повеќе и повеќе почнувала да се чувствува запоставена, додека тој бил преокупиран со фотографирање на пејзажите за време на нивните авантури. Токму затоа, таа се нашла во ситуација буквално да го влече за рака, со цел да го натера да продолжат да се движат.

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Москва, Русија

Токму оваа перспектива, во која Мурад бил воден за рака од страна на Натали, претставувала инспирација за ултрапопуларната серија фотографии, која ги освои социјалните мрежи, во февруари оваа година. Веќе имавме можност да видиме дел од местата кои ги посетила оваа интересна двојка, но бидејќи тие постојано се во движење, нивната колекција не престанува да се надополнува. Погледнете дел и од новите фотографии…

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Езе, Франција

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Хотел Практик – Мадрид, Шпанија

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Барселона, Шпанија

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Централ Парк – Њујорк

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Улицата Брик Лејн – Лондон, Англија

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Сината Џамија – Истанбул, Турција

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Монако

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Уметноста на Леандро Ерлик – Источен Лондон

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Каса Мила – Барселона, Шпанија

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Резиденцијата Версаче – Мајами, Флорида

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Сулејмановата Џамија – Истанбул, Турција

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Истанбул, Турција

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Бенидорм, Шпанија

Девојката продолжува да го води фотографот низ светот

Тврдината Алхамбра – Гранада, ШпанијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Ана Марија Reply

    Повеќе гледам во нејзината облека отколку во пејсажите околу неа 🙂

  2. Dea Reply

    ЛЕЛЕ И ЈАС ИСТО АНА МАРИЈА! 😀 ХЕХЕ, добар стил има, интересна е, а и ноктите богами и’ ги забележувам

Остави коментар