4 елегантни празнични комбинации

Следува празничен период со многу пригоди за славење и собири, како и прилики за празнични комбинации од вашиот плакар. Еве неколку предлог-празнични комбинации.

Џемпер и здолниште со мониста

4 елегантни празнични комбинации
Совршена комбинација на текстури за празничен но удобен изглед. Искомбинирајте впечатливо здолниште кое привлекува внимание со едноставен еднобоен џемпер. Одберете црни рамни обувки кои се класика и го „зачинуваат“ изгледот со поголема доза на женственост, впечатлив аксесоар, еднобојна ташничка, пунџа и црвен кармин.

Кошула без ракави, џемпер и фармерки

4 елегантни празнични комбинации
Совршен рецепт за нежна и стилска комбинација за секојдневен и опуштен изглед. Одберете едноставни фармерки, кошула без ракави, удобен еднобоен џемпер и нежен, женствен, ненападен накит како обетки во форма на панделки. Фризура со локни и не многу високи потпетици се совршен завршеток на овој изглед.

Чипкаст фустан и сако

4 елегантни празнични комбинации
Совршена комбинација за празнични прослави, коктел-забави и промоции. Чипкастиот фустан со интензивна боја во комбинација со сако, црни хулахопки и црни чизми до глужд со сигурност се добитна комбинација за женствен и елегантен изглед.

Елегантна, проѕирна кошула и црни панталони

4 елегантни празнични комбинации
Црни, елегантни панталони се нешто што секоја девојка треба да го има во својот плакар бидејќи лесно се комбинираат во различни комбинации, стилови и пригоди. Во комбинација со елегантна, проѕирна кошула со црни јаки и обувки кои ќе разбијат монотонија се полн погодок за женствен, елегантен изглед совршен за дружење со пријателите, вечерни излегувања и празнични собири.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Каде е елегантното?

Остави коментар