Мајли Сајрус со убава акустична изведба на „Summertime Sadness“

Провокативната 20-годишна поп пејачка Мајли Сајрус ја препеа песната „Summertime Sadness“ од Лана Дел Реј во акустична варијанта во Live Lounge на БиБиСи Радио 1.

Ријана со психотичен видео запис за „What Now“

Ријана направи мрачен, психотичен видеоспот за поп-рок баладата „What Now“ од албумот „Unapologetic“, во кој таа изведува егзорцизам.

Работи за кои луѓето не треба да ни влијаат

Многупати пред да направиме нешто размислуваме дали тоа ќе влијае на нашата иднина и што останатите ќе помислат за тоа.
Датум: 15 ное 2013
, Автор:

Волшебното Сино Езеро во Јапонија кое станува и зелено

Едноставно познато под името Сино Езеро, ова прекрасно вештачко езеро во градот Биеи на островот Хокаидо во Јапонија ја менува бојата пред очите на неговите посетители.

Бакни ме – очаен сум!

Многу смешно видео и интересни реакции...

7 причини зошто секој ден да бидете дотерани

Научно е докажано дека ни се зголемува самодовербата, само со тоа што сме дотерани.

Како до поголема продуктивност?

Без разлика која е вашата задача за денес, примената на следните совети гарантирано ќе ви ја зголеми продуктивноста.
Датум: 15 ное 2013
, Автор:

Неверојатно откритие: целата азбука сокриена во крилцата на пеперутките

Норвешкиот фотограф Шел Блок Сандвед забележал спектакуларни природни дизајни на пеперутките, кои неверојатно многу потсетуваат на буквите од американската азбука и едноцифрените броеви од 0 до 9.

Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“

По повод десетгодишнината од постоењето на веб-сајтот, тие создадоа уникатна колекција за претстојните празници, составена од 54 парчиња.

5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

Ако сакате да поминете мирен викенд со лесен филм исполнет со романтика и малку хумор, ние ви ги препорачуваме овие пет романтични комедии.

7 предности на оние кои редовно појадуваат

Прочитајте ги следниве 7 причини поради кои би требало да започнете да појадувате уште денес.

Одбележан Светскиот ден на дијабетес

Настанот беше организиран во рамките на кампањата за недискриминација на децата со дијабетес и превенција на оваа состојба од епидемолошки размери.