прекрасно | Кафе пауза

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Куќата од филмот е единствена и неповторлива, но како што се приближува Божиќ, пронајдовме неколку куќи кои потсеќаат на тоа дека домот на Кевин стана синоним за куќа од соништата украсена со божиќни украси.

26 фотографии за кои не бил потребен Фотошоп

Понекогаш фотографите успеваат да направат навистина неверојатни фотографии за кои не е потребно никакво обработување.

Русинка прави прекрасни, но ризични фотографии од кои срцето ќе ви сопре

Запознајте ја Ангела Николау, една од најхрабрите фотографи ширум светот.

7 нешта кои треба да ги знаете пред да се одлучите за трето дете

Да се биде мајка на три деца е веројатно една од најубавите, но истовремено и најстресните работи на светот.

Инспиративни цитати кои ќе направат да се чувствувате прекрасно

Вистината е дека секоја девојка е прекрасна на свој начин и што побрзо го сфати тоа, тоа побрзо и другите ќе ја забележат нејзината убавина.

Рачно изработени уникатни прстени кои кријат илјадници мистериозни светови во нив

Во само еден прстен постојат многу места кои можат да се истражуваат, како камени лагуни, мистериозни шуми и прекрасни водопади.

Најубаво декорираните простории од минатата година

Сите имаат свој сопствен шарм и харизма кои го освоија светот.

20-те најневеројатни изуми за 2015 година

Избравме 20 од најинтересните нешта кои дизајнерите ги смислија изминатава година, за што им оддаваме признание за креативност, иновативност и практичност.

Поглед од височините: Најубавите знаменитости во светот и нивната околина

Кога ќе ги погледнете одблизу, повеќето се воодушевувачки. Но како би изгледале кога би ги погледнале од малку „повисока“ перспектива?

Гола јога низ прекрасните фотографии на Питер Хегре (18+)

Ниту една фотографија нема да ве остави рамнодушни. Уживајте!

Инспиративни пораки поради кои ќе посакате да го освоите секој врв

Ја чувствувате ли и вие магичната привлечност на планините?