06 февруари 2016 | Кафе пауза

3 диети за прекрасна кожа

Еве кои намирници помагаат при одржувањето на здрав и еднаков тен на кожата.

Чај кој намалува 8 сантиметри од струкот за само 7 дена

Подгответе го, пијте го 3 пати дневно и уверете се сами!

Фотографии од природата кои го одземаат здивот

Највредното нешто што нашата планета го има на себе и ни го остава во наследство е природата.

9-те карактерни особини на храбрите умови

Храброста не се мери во физичката сила.

Најубаво декорираните простории од минатата година

Сите имаат свој сопствен шарм и харизма кои го освоија светот.

Облечете се топло и атрактивно: Неколку модни комбинации со кои ќе ја победите зимата!

Ако немате идеи за зимски модни комбинации, овие предлози ќе ви помогнат да заблескате во вистинското светло.