Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Во нашиот омилен божиќен филм „Сам во дома“, ние исто така се вубивме во прекрасната куќа во која живее семејството на Кевин – прекрасна палата изградена во 1920 година, лоцирана во Чикаго.

На продуцентскиот тим на „Сам дома“ му пристапиле Џон и Синтија Абендшиен, кои во тоа време биле сопственици на куќи, со желба да го претворат својот дом во филмски сет. Режисерот Крис Колумбос открива дека не е лесна работа да се најде дом што ќе одговара на неговата визија. Им требала куќа што ќе одговара на акциониот дел од филмот и што е исто така визуелно привлечна, а во исто време топла и малку опасна. Куќа во која би било забавно да останете сами ако сте дете.

Куќата е изградена од црвени цигли и се наоѓа на имот од две илјади квадратни метри, а самата куќа се простира на над 390 квадратни метри и има пет спални соби и три бањи. Како што можеби се сеќавате од филмот, кога ќе влезете во куќата, првото нешто што ќе го видите се легендарните скали. Куќата на дрвото на Кевин во задниот двор е изградена за филмот и уништена по завршувањето на снимањето. Што е малку срамота затоа што сопствениците на куќата, кои живееле таму 20 години, имале ќерка која може да игра во неа.

Куќата од филмот е единствена и неповторлива, но како што се приближува Божиќ, пронајдовме неколку куќи кои потсеќаат на тоа дека домот на Кевин стана синоним за куќа од соништата украсена со божиќни украси. Во продолжение погледнете ги 7-те куќи кои се навистина прекрасни и во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“.

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Прочитајте и за овие украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар