Русинка прави прекрасни, но ризични фотографии од кои срцето ќе ви сопре

Русинка прави прекрасни, но ризични фотографии од кои срцето ќе ви сопре

Запознајте ја Ангела Николау, една од најхрабрите фотографи ширум светот. Таа постојано е во потрага по нови предизвици и авантури, и додека е на овој пат, никогаш не заборава да направи селфи (или да побара некој друг да ја фотографира). Од стоење на работ на облакодер, до лежење покрај покривот на висока зграда, нејзините фотографии се истовремено и прекрасни, но и страшни за гледање. Погледнете!

Предупредување: Не се обидувате да ги рекреирате овие фотографии освен ако не сте искусен планинар, бидејќи е екстремно опасно!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар