Поглед од височините: Најубавите знаменитости во светот и нивната околина

Кој не сака да шета? Кој не сака да ги посети оние знаменитости кои целиот свет ги смета за едни од најубавите? А да не зборуваме за оние со мистериозни приказни за самото нивно настанување… И навистина, кога ќе ги погледнете во живо и одблиску, повеќето се воодушевувачки. Но дали сте се запрашале како тие би изгледале кога би ги погледнале од малку „повисока“ перспектива? Верувале или не, таа слика и не секогаш е толку восхитувачка. Но и не мора да значи…

Пирамидите, Каиро

(1)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk(2)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk

Стоунхенџ, Англија

(3)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk(4)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk

Таџ Махал, Индија

(5)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk(6)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk

Брадербуршката порта, Берлин

(7)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk(8)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk

Црквата Саграда Фамилија, Барселона

(9)pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk(10)-pogled-od-visochinite-najubavite-znamenitosti-vo-svetot-i-nivnata-okolina-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар