26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

Веќе сме навикнати на фактот дека повеќето фотографии се обработувани во разни програми. Сепак, понекогаш фотографите успеваат да направат навистина неверојатни фотографии за кои не е потребно никакво обработување. Во продолжение погледнете вистински ремек-дела без никакво доработување во Фотошоп.

1. Сонцето се одлучило да ја продолжи сликата

26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

2. Некогаш врвовите се снежни, некогаш сончеви

26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

3. Замок во облаците

26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

4. Јавачот што лебди

26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

5. Совршениот агол

26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

6. Огномет како ракета

26 фотографии за кои не е потребен Фотошоп

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар