17 ноември 2020 | Кафе пауза

Трикови за автомобилот што ќе го направат секое возење попријатно

Без разлика дали се подготвувате за долго или кратко патување, овие трикови можат да ви помогнат да го намалите стресот и да уживате повеќе во автомобилот.

Цвет на искреноста: Како да се грижите за цикламата?

За цикламата се вели дека е цвет на искреноста. Добро е да ја имате дома затоа што таа ги „израмнува сметките“ и ги решава недоразбирањата.

Кои се здравствените придобивки од карфиолот?

Карфиолот е полн со хранливи материи, минерали и витамини вклучувајќи рибофлавин, ниацин и витамин Ц. Богат е и со антиоксиданти благодарение на витаминот Ц и со каротеноиди.

Рецепт за вкусен колач со мандарини

Мандарините дефинитивно се меѓу овошјето што може да се консумира на различни начини!

Дали би се осмелиле? Ирина Шајк носи тренерки и чизми на начин на кој никогаш не би помислиле

Повеќето од нас веднаш ќе кажат „во никој случај“ на предлогот за комбинација што вклучува тренерки и чизми.

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Куќата од филмот е единствена и неповторлива, но како што се приближува Божиќ, пронајдовме неколку куќи кои потсеќаат на тоа дека домот на Кевин стана синоним за куќа од соништата украсена со божиќни украси.

Поглед што воодушевува: 6-те најубави мостови на светот

Од мостови со импресивни димензии, па сè до оние што ќе ве воодушевуваат со својот необичен изглед, ова се најубавите мостови на светот.

Како да спречите појава на кафени точки на неискористеното авокадо?

Ако не сте сигурни како да го зачувате неискористениот дел од авокадото, треба да го проверите овој генијален трик!

Стар дел од Дубаи кој потсеќа на не толку далечното минато

Овде можете да пиете кафе на старомоден начин, седејќи на подот и на ориентални перници и да видите како порано се подготвувало кафе со стари алатки.

10 начини да го отстраните првутот без употреба на хемикалии

Ако се соочувате со овој досаден проблем, нема потреба да купувате скапи препарати за да се ослободите од првутот бидејќи постојат природни лекови што не содржат штетни состојки.