Како да спречите појава на кафени точки на неискористеното авокадо?

Како да спречите појава на кафени точки на неискористеното авокадо?

Сигурно ви се има случено да користите само еден дел од авокадото, а не знаевте што да правите со другиот дел кој ако го оставите ќе добие кафени точки. Ако не сте сигурни како да го зачувате неискористениот дел од авокадото, треба да го проверите овој генијален трик! Сè што треба да направите е да наполните мал сад со вода, да додадете сок од свеж лимон, а неискористениот дел од авокадото (без семката) ставете го во водата со зелениот дел надолу. Ставете го во фрижидер и тоа е тоа!

@jaxfoodhaxHax Tip : keep cut avo’s fresh, green & delish #jfhx #fyp #foryou #foodhack

♬ original sound – jaxfoodhax

Можеби ќе ве интересира и дали Инстаграм и ТикТок стануваат минато? Новата социјална мрежа „уништува сè пред себе“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар