16 ноември 2015 | Кафе пауза

Поглед од височините: Најубавите знаменитости во светот и нивната околина

Кога ќе ги погледнете одблизу, повеќето се воодушевувачки. Но како би изгледале кога би ги погледнале од малку „повисока“ перспектива?

Што мора да запомните кога сте опкружени со негативна енергија?

Туѓата негативна енергија не мора да стане и ваша...

Постапките на вашето куче и нивното значење

Погледнете што се обидува да ви пренесе вашето куче преку своите постапки.

8 работи кои мора да ги знаете за жените Ваги

Денес решивме да ви откриеме 8 најкарактеристични особини на жените Ваги.

Оваа зима ролката стапува на сцена: 5 тренди начини на кои можете да ја носите!

Иако во текот на есента џемперите беа најпопуларното парче, веднаш по нив следат ролките.

Најдобрите 5 начини да привлечете внимание со вашиот имејл

5 начини да напишете наслов на имејл кој без сомнение ќе биде забележан...

Нова сезона – нови трендови за коса!

Слободно експериментирајте!

Тест: Дали сте зависни од храна?

Доколку сакате да откриете дали и вие имате ваков проблем, тогаш ви препорачуваме да го направите следниов брз и едноставен тест.

Само за женски очи: Најсексапилните фитнес модели на Инстаграм!

Тие не се само слатки и презгодни, туку се и едни од најпознатите манекени во светски познатите кампањи за долна облека.

10 начини да продолжите да се движите во оние моменти кога се чувствувате заглавено

Што се случува кога ќе ја изгубиме решителноста и пред нас се појави страв од она кое најмногу го посакуваме?

Јапонските жени ја откриваат тајната за здрав и младолик изглед на кожата

Оваа метода најмногу ја користат жените од Јапонија кои се познати по добро негуваната кожа и младешкиот изглед.