Рачно изработени уникатни прстени кои кријат илјадници мистериозни светови во нив

Рачно изработените прстени од страна на „Secret Wood“, содржат неверојатни светови кои се откриваат кога ги носите. Со помош на свежо дрво, смола и восок, овој дизајнер на накит од Канада отелотворува минијатурни пејзажи во внатрешноста на проѕирниот материјал. Во само еден прстен постојат многу места кои можат да се истражуваат, како камени лагуни, мистериозни шуми и прекрасни водопади. Ангуларните површини на „камењата“ визуелно ги прекршуваат овие места, па единствениот начин да ги видите сите е доколку го ротирате прстенот на различни страни. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар