07 јули 2016 | Кафе пауза

Како влијаат сончевите зраци на нашата кожа и тело?

Кој не го сака сонцето? Тоа со своето присуство го подобрува нашето расположение и прави секој човек да изгледа поубаво.

ТВ серија: Ноќ на (The Night Of)

По одлично помината ноќ со непозната девојка, Насир се буди и открива дека таа е избодена до смрт и потоа е обвинет за нејзиното убиство

Кои се најскапите елементи и супстанци во светот?

Долго време луѓето мислеле дека златото е најскапата материја на светот.

Класично, гламурозно и спортско: Модни комбинации за плажа за сите видови девојки

Со цел најлесно да изберете што ќе носите оваа година со вас, ви претставуваме 3 комбинации за различни стилови кои можат да ве инспираат.

Кој е најдобриот начин да ѝ кажете дека ја сакате според нејзиниот хороскопски знак?

Постојат многу нешта кои можат да се кажат за љубовта, бидејќи таа е еден непресушен извор, но уште повеќе може да се говори и за тоа како и кога се вљубуваат луѓето.

Инспиративни цитати кои ќе направат да се чувствувате прекрасно

Вистината е дека секоја девојка е прекрасна на свој начин и што побрзо го сфати тоа, тоа побрзо и другите ќе ја забележат нејзината убавина.

Секогаш бирате погрешен партнер? Нумерологијата ви открива каде грешите

Ако сретнете личност со која сте нумеролошки компатибилни, можете да очекувате убава врска која може да заврши со брак.

7 неверојатни митови за меморијата кои сигурно не сте ги знаеле

Секој човек има сеќавања. Некои од луѓето велат дека имаат подобра меморија, некои пак се жалат дека потешко запаметуваат имиња, ликови, датуми...

Преферирате „удирање“ како дисциплинска мерка? Погледнете како тоа влијае на вашето дете

Ако и вие сте биле дисциплинирани на овој начин како дете, сигурно веќе знаете дека ништо добро не излегло од тоа.

Љубовни писма на Фрида Кало од тинејџерските години кои ќе ви предизвикаат бура од емоции

Љубовните писма на Фрида од нејзините тинејџерски години го докажуваат фактот дека таа била обично човечко суштество со чувства и емоции, исто како и сите нас.

„Лажен сладолед“: Десерт од 2 состојки што се подготвува за 2 минути

Летото е оној период од годината кога сладоледот е најпосакуваниот десерт.
12