Кој заработува најмногу на Инстаграм?

Со текот на годините, Инстаграм постепено се претвори од едноставна апликација за слики во една од најголемите светски иновативни маркетинг платформи, станувајќи суштински дел од секоја успешна компанија, и нормално на светскo познатите ѕвезди.

Оваа мејкап артистка може да се трансформира во која било личност

Хе Јухонг е мејкап артистка од Кина и има неверојатна способност.

Познатите личности споделуваат стари фотографии од нив кои ќе ве остават без зборови

За да отпатувате во минатото, сè што треба да направите е да отворите некој албум со фотографии и да уживате во сеќавањата.

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

Тие му покажале на светот дека без разлика од каде доаѓате, соништата можат да станат реалност доколку го развиете вашиот талент и работите напорно.

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

Овие фотографии потекнуваат од една од најголемите фотографски архиви во Европа – студиото Cameraphoto во Венеција.

Како изгледаат познатите ѕвезди на насловните страници, а како во реалниот живот?

Иако сè повеќе и повеќе списанија се обидуваат да го намалат обработувањето на фотографиите, тоа сепак постои.

15 фотографии од славни личности кои се речиси непрепознатливи

Погледнете како изгледале некои од најпознатите личности кога не биле толку популарни.

Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Сигурно имате слушнато за Клубот 27, трагична листа од познати луѓе кои починале на таа возраст.

Ќе погодите ли која познатата ѕвезда се крие зад секоја од овие бебешки фотографии?

Некои од нив навистина си личат со нивната возрасна верзија, додека други се непрепознатливи. Ќе успеете да погодите кој е кој?

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

Погледнете ги познатите ѕвезди и ќе забележите дека ниедна од нив, не изгледа исто како другата и иденитчната облека воопшто не го нарушува нивниот индивидуален стил и оригиналност.

Најчудните барања во тестаментите на познатите личности

Кај многу познати личности во овој документ биле вклучени и неколку необични барања.

Најинтересните автограми на познатите личности

Овде се собрани некои од најинтересните и најпознатите автограми на славните личности. Некои дури успеале да создадат и мал цртеж со нивниот автограм.