Кој заработува најмногу на Инстаграм?

Кој заработува најмногу на Инстаграм?

Со текот на годините, Инстаграм постепено се претвори од едноставна апликација за фотографии во една од најголемите светски иновативни маркетинг платформи, станувајќи суштински дел од секоја успешна компанија, како и од секојдневниот живот на светски познатите ѕвезди. „Инстаграм листата на богатите 2019“ се заснова на тоа колку еден корисник може да наплати и заработи од една објава, како и на просечниот негов број ангажмани и бројот на следбеници на оваа социјална мрежа.

Втора година по ред, 21-годишната ѕвезда Кајли Џенер се наоѓа на врвот на листата – таа само со еден пост на Инстаграм заработува во просек околу 1,26 милиони долари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Зад неа, на второто место се наоѓа Аријана Гранде, со заработка од 996.000 долари од пост

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Третото место му припаѓа на фудбалерот Кристијано Роналдо, со заработка од 975.000 долари, кој според аналитичарите заработува најмногу во светот на спортот од објавите на Инстаграм

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Четвртата позиција ѝ припаѓа на Ким Кардашијан, со заработка од 910.000 долари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Селена Гомес оваа година се наоѓа на петтата позиција, со заработка од 886.000 долари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Познатиот глумец Двејн Џонсон е на шестото место со заработка од 882.000 долари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by therock (@therock) on

На седмото место оваа година се наоѓа Бијонсе, со заработка од 785.000 долари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

Дознајте и зошто Бил Гејтс повеќе не е на 2-то место на листата со најбогатите луѓе во светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар