30 јануари 2019 | Кафе пауза

Работи во домот што можат да предизвикаат анксиозност

Добро е да знаете кои работи во вашиот дом можеби ја влошуваат вашата анксиозност.

Неверојатна љубовна приказна: По 70 години брак, починале држејќи се за рака

Прочитајте ја приказната на Норма и Френсис кои по 70 години поминати во брак, умреле заедно држејќи се за рака.

Леден дожд го претворил Букурешт во замрзнат апокалиптичен град

Погледнете ги фотографиите и уживајте во апокалиптичната атмосфера на Букурешт.

3-те хороскопски знаци коишто ги очекува навистина возбудлив февруари

Нè очекува најкраткиот месец од годината кој на следниве хороскопски знаци ќе им донесе возбудливи познанства, можности и животни промени.

Можеби не ве сакале, но не ве ни заслужувале

Вие заслужувате многу повеќе од пријателство полно со лаги и предавство.

Неколку факти за „женските“ центиметри

Често се разговара за центиметрите на мажите кога станува збор за секс, но што е со жените?

Зошто читањето и гледањето негативни вести е лошо за вашето здравје?

Кога „внесувате“ премногу негативни вести, за само неколку минути може да се влоши вашето расположение.

Како да останете продуктивни во текот на зимата?

За да се справите со лошите чувства и да ги завршите обврските до крајот на зимата, погледнете ги овие совети.

10 навики во исхраната со кои ќе го зачувате здравјето и без држење диети

За да ја контролирате вашата тежина и да го зачувате здравјето, најдобро е да промените неколку навики во вашата исхрана.

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

Тие му покажале на светот дека без разлика од каде доаѓате, соништата можат да станат реалност доколку го развиете вашиот талент и работите напорно.