27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

Ако ве измачуваат мисли за тоа дали сте ја одбрале вистинската кариера, можеби ќе ви биде подобро кога ќе сфатите дека дури и некои од најпознатите и најуспешните луѓе во одреден момент од нивниот живот се чувствувале исто. Но, тие им обрнале внимание на нивните сомнежи и решиле да се обидат. Тие му покажале на светот дека без разлика од каде доаѓате, соништата можат да станат реалност доколку го развиете вашиот талент и работите напорно.


1. Семјуел Л. Џексон стана актер од А листата на 43 години

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

2. Алан Рикман ја добил првата улога на 41 година

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

3. Реј Крок имал 52 години кога го купил и го развил Мекдоналдс

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

4. Џон Хам имал 36 години кога ја добил улогата во „Луди мажи“ (Mad Men)

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

5. Харисон Форд имал 45 години кога прв пат се појавил во „Војна на ѕвездите“ (Star Wars)

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

6. Стен Ли го објавил неговиот прв стрип, „Фантастичната четворка“ (The Fantastic Four), на 38 години

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

7. Тај Барел имал 42 години кога се појавил во серијата „Модерно семејство “ (Modern Family)

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

8. Полковник Сандерс го отворил првиот ресторан Кентаки фрајд чикен на 62 години

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

9. Шоуто на Опра Винфри станало национално кога таа имала 32 години

27 познати личности кои докажуваат дека никогаш не е доцна да ги исполните вашите соништа

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар