12 јануари 2021 | Кафе пауза

Како да го направите балконот да биде релаксирачко место за пиење кафе во зима?

Со овие неколку совети како да го уредите, вашиот балкон може да ја добие улогата што ја заслужува дури и во зимските месеци.

Изберете карта и откријте што не смеете да правите во 2021 година

Со секоја нова година доаѓа нова можност да го смените начинот на размислување, да се ослободите од негативноста и да одлучите да одите напред.

10 моќни приказни што се кријат зад тетоважите на познатите личности

Цели приказни за борби, загуби, семејство и напорна работа може да се видат во едноставни, но експресивни тетоважи.

Запознајте го Џинџер: Слаткиот мачор кој ужива во снегот!

Овој мачор од Русија имал тешко минато - животното живеело на улица, се борело за секој залак храна и наоѓало засолниште каде што може.

Што може да им се случи на децата ако спијат со отворена уста?

Дишењето преку уста кај децата не е толку слатко како што може да изгледа на прв поглед. Всушност, тоа може да укаже на одредени проблеми или да предизвика сериозни здравствени проблеми.

Австријска кујна: Рецепт за вкусна чоколадна торта

Ова е стар рецепт која датира од втората половина на 19 век, а еве како можете да го направите дома.

Дури 48% од храната завршува во кантата за отпадоци: Како да го промените тоа?

Спонтаните набавки на намирници без претходно подготвена листа се главниот виновник за преоптоварување на фрижидерот и за фрлањето храна.

Генијално езерце на кое може да се лови риба низ прозорецот

Едно мало езеро со „пловечко“ село стана хит меѓу фотографите на пејзажи во последните неколку години. Лесно е да се види зошто...