01 март 2019 | Кафе пауза

10 знаци дека не сте вљубени, туку емоционално зависни

Речиси секој ја бара личноста што може да ја нарече сродна душа. Но, секој мора да помине низ неколку грешки пред да ја пронајде.

Што научија хороскопските знаци во првите месеци од 2019-та година?

Иако поминаа само два месеца од 2019-та година, тоа не значи дека досега не сте научиле ништо.

3-те најпопуларни нијанси на кармин за оваа пролет

Карминот е завршниот детаљ на секој модерен и привлечен стајлинг.

Стравови од кои мора да се ослободите доколку сакате да започнете ваш бизнис

Доколку ризикот е предуслов за среќа, морате да го надминете стравот и да се борите.

Лиснати погачи со спанаќ и фета сирење

Малите погачи со спанаќ се одличен оброк кој можете да го понесете со себе на работа, или да го подгреете кога не ви се готви.

3-те хороскопски знаци на кои флертувањето им е во крвта

Доколку сте експерти за флертување, голема е веројатноста да му припаѓате на некој од следниве хороскопски знаци.

Познатите личности споделуваат стари фотографии од нив кои ќе ве остават без зборови

За да отпатувате во минатото, сè што треба да направите е да отворите некој албум со фотографии и да уживате во сеќавањата.

Вашите негативни емоции не се проблем што треба да го решите

Дали ви се случило кога ќе почувствувате некоја непријатна емоција, да се обидувате да ја закопате што подлабоко?

Интернет корисници споделуваат кои туристички атракции не вреди да ги посетите

Еден корисник на Редит бил љубопитен за тоа кои туристички атракции не вредат ни за вашите пари, ни за вашето време.