21 февруари 2021 | Кафе пауза

Краток љубовен хороскоп до крајот на февруари

Скорпијата ќе ја обнови љубовта, Јарецот привлекува еротски искри, а во продолжение прочитајте што ги очекува останатите хороскопски знаци.

5 совети како да го издржите интензивното темпо додека вежбате

За да ги постигнете своите цели, да изгледате подобро и да се чувствувате подобро, прочитајте ги овие совети што ќе ви помогнат да го издржите интензивниот тренинг.

Како да го исчистите филтерот од кујнскиот аспиратор?

Потребно е да го чистите филтерот често и темелно за вашиот аспиратор да трае подолго. Но, не е лесна работа ниту отстранувањето на филтерот, ниту чистењето на тврдокорните дамки.

10 познати жени со најубави очи

Еден од најубавите атрибути на секоја личност се очите и погледот, а овие десет познати жени имаат најубави очи.

Предлог за денес: Колач од карамела

Кремаст и вкусен колач што ќе им се допадне на сите.