10 познати жени со најубави очи

10 познати жени со најубави очи

Елизабет Тејлор важеше за една од најубавите жени во светот. Нејзините очи не само што ја менуваа бојата и на моменти изгледаа виолетово, туку беа опкружени со природни густи трепки што дополнително го истакнуваа овој дел од лицето.

Кога ќе ги прашате жените какви очи би сакале да имаат, често се споменува Анџелина Џоли. Холивудската актерка има сини очи со зелени нијанси, што создава необичен ефект.

Иако кафеавите очи често не се сметаат за толку егзотични како сините и зелените, Одри Хепберн и Кира Најтли докажуваат дека и кафените очи се исто толку убави.

Еден од најубавите атрибути на секоја личност се очите и погледот, а овие десет познати жени имаат најубави очи.

Елизабет Тејлор

10 познати жени со најубави очи

Одри Хепберн

10 познати жени со најубави очи

Анџелина Џоли

10 познати жени со најубави очи

Алексис Бледел

10 познати жени со најубави очи

Ајшварија Раи Бачан

10 познати жени со најубави очи

Оливија Вајлд

10 познати жени со најубави очи

Адријана Лима

10 познати жени со најубави очи

Кира Најтли

10 познати жени со најубави очи

Меган Фокс

10 познати жени со најубави очи

Аманда Сејфрид

10 познати жени со најубави очи

Погледнете кои се 10-те најубави жени на светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар