10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Почетокот на годината во светот на познатите го означија голем број важни и гламурозни настани. Но, никој не претпоставуваше колку ќе се промени светот за само неколку месеци. Откако започна пандемијата на коронавирусот, беа откажани многу концерти, турнеи, филмски премиери и доделување награди, а светот започна да комуницира од далечина преку „Zoom“ и други апликации.

Исто така, модата доживеа драматичен пресврт во последните девет месеци. Заштитните маски за лице станаа најпопуларниот и најважниот моден додаток, а познатите ги заменија своите свечени фустани со поедноставни и поудобни комбинации. Наместо во дизајнерски фустани, во последно време најчесто може да се видат во тренерки, хеланки и предимензионални памучни маици. Погледнете ги фотографиите и откријте колку се сменија нашите навики во 2020 година и што сметаме дека е денес нормално.

Сандра Булок

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Џенифер Лопез

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Џенифер Анистон

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Гвен Стефани

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Шарлиз Терон

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Гвинет Палтроу

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Зои Дојч

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Кирстен Данст

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Скарлет Јохансон

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Рене Зелвегер

10 фотографии од познати дами што откриваат колку драматично се сменија работите во 2020 година

Погледнете како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар