Како изгледаат славните личности на Инстаграм, а како во реалноста?

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

Кој не се восхитува на фотографии од славни личности или на уметници за шминкање на профилите на Инстаграм? Како и да е, совршените фотографии кои ги гледаме се далеку од реалноста. Дури и прекрасната шминка на најубавата славна личност може да изгледа поинаку на црвениот тепих.

Погледнете ги овие фотографии од актерки и модели кои ги направиле самите тие или луѓето околу нив и фотографиите направени истиот ден од професионални фотографи. Тие се толку различни!

1. Емилија Кларк

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

2. Кејти Пери

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

3. Кајли Џенер

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

4. Џиџи Хадид

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

5. Шарлиз Терон

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

6. Емили Ратајковски

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

7. Ешли Греам

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

8. Кендис Сванепоел

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

9. Адријана Лима

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

10. Клои Кардашијан

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

11. Марго Роби

Како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?

Можеби ќе ве интересира и кои се 6-те најубави бринети на сите времиња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

  1. / Reply

    Името на актерката е Марго (иако се пишува Margot, се изговара Марго). И не е Ешли Грахам туку Греам (Graham се изговара Греам).

Остави коментар