Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Карантинот ја пробуди креативноста кај сите, па така и една мајка решила да биде креативна и да направи бајковита градина за својата ќерка. Таа ја обоила старата гума со спреј во розова боја, ставила песок и наредила ситни играчки кои ги имале дома.

Резултатот е одличен, а тоа инспирирало и други луѓе да го направат истото и да го разубават својот двор.

Погледнете ги овие прекрасни бајковити градини во стари гуми кои ќе сакате да ги имате и вие.

Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Луѓето ги претвораат старите гуми во бајковити градини кои изгледаат прекрасно

Погледнете ги и овие прекрасни градини во шолји за чај.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар