20 клучни зборови кои ќе ви донесат повеќе лајкови на сликите од ентериерот

Многумина бараат инспирација на Инстаграм пред да започнат со реновирање, а новото истражување засновано на најбараните хаштази откри кои трендови за уредување на домот се најпопуларни во моментов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angela Holm (@holmmademacrame) on

Меѓу најбараните термини поврзани со дизајнот на ентериер се макраме преплетите во бохо стил, кои досега се пребарувани дури 585.563 пати на Интернет, а во тренд се и елегантните кујнски уреди „Смег“, со 349.226 пребарувања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by БЫТОВАЯ ТЕХНИКА SMEG (Италия) (@smegdealer_shop) on

Уредувањето во бохо стил е многу популарно затоа што многу луѓе сами прават парчиња мебел за време на изолацијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PLANTS & WATERCOLOR (@intotheplants) on

Во последно време, луѓето често бараат како да ја организираат чајната кујна или оставата, како и сè за висечките растенија во домот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Farmhouse Lovely (@farmhouselovely) on

Овие хитови во уредувањето на ентериерот се проследени со трендовите како плетен мебел, кујнски остров и уредување на кујната и на бањата со керамички плочки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Toma (@tomanav) on

Меѓу најпопуларните трендови се и бар-количките, а еден од трендовите во уредувањето на бањата е и самостоечката када, понекогаш поставена и во средината на просторијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coast to Coast Home (@coasttocoasthome) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Susan McGowan | Ashen & Cloud (@ashenandcloud) on

20-те најбарани зборови на Инстаграм:

1. #macramewallhanging

2. #kitchenisland

3. #farrowandball

4. #pantry

5. #smeg

6. #featurewall

7. #hangingplant

8. #baywindow

9. #logburner

10. #ceramictiles

11. #barcart

12. #pampasgrass

13. #floatingshelves

14. #reclaimedwoodfurniture

15. #moroccanrug

16. #freestandingbath

17. #originalfeatures

18. #herringbonefloor

19. #wickerfurniture

20. #patiodoors

Погледнете кои се петте трендови на социјалните мрежи за 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар