Свежи и модерни комбинации што можете да ги креирате без да трошите пари

Свежи и модерни комбинации што можете да ги креирате без да трошите пари

Повеќето жени имаат доволно облека во плакарот не само за да ја поминат сезоната, туку и за да изгледаат модерно. Трендовите доаѓаат и си одат, но тие не се менуваат толку многу што не можете да ги следите со парчињата облека што веќе ги имате. Добриот стил отсекогаш бил прашање на чувство за мода и за облекување, но треба и да се познавате себеси и да знаете што ви одговара најдобро. Ако сте во големо искушение повторно да купувате облека, но имате морални дилеми, овие неколку комбинации можете да ги направите со парчињата облека што веќе ги имате дома.

Црни панталони + топ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Bathgate (@brittanybathgate) on

Предимензионални парчиња облека

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

Лен + лен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Weyhe (@majawyh) on

Фармерки + мантил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Монохорматски изглед

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

Слоевито облекување

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne) on

Маица + миди здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Egholm (@barbaraegholm) on

Погледнете неколку начини како да ги носите пастелните нијанси оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар