10 септември 2020 | Кафе пауза

7 состојки што ќе ви помогнат во борбата против непријатните телесни мириси

Сосема е нормално телото да произведува различни мириси, но тоа може да биде причина за загриженост кога тие мириси стануваат особено силни и непријатни.

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа шармантна и живописна куќа во Бафало, Тексас е целосно под земја и има три спални, две бањи и три дополнителни соби. Во моментов се продава и чини 2.200.000 долари.

Цитати на познатите дами што ќе ви откријат како да бидете сингл

Ако сте во фаза по тешко раскинување и се прашувате дали ќе можете да им се вратите на состаноците и на запознавањето нови луѓе, важно е да знаете дека не сте сами.

Мајка од Белгија создава уметност со храна и тоа изгледа навистина прекрасно

Пред околу една година, Јоланда започна да создава лесни рецепти и да ги фотографира и се занесе толку многу, што започна да создава уметност со храната, па во нејзините чинии ќе забележите форми на прекрасни цвеќиња и преслатки животни.

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Ѕидот од цигли во кујната, дневната соба или спалната соба за некои изгледа претерано, премногу рустикален или индустриски, но всушност циглите можат да го направат просторот многу шармантен.

Производи за бебиња кои дефинитивно нема да ви бидат потребни

Кога родителите очекуваат бебе за прв пат, тие обично прават список на неопходни работи што ќе им бидат потребни на нивното новороденче.Од облека, пелени, кревети, колички.

Изнајмете ја целата планина за еден ден: Туристичка атракција која има сè повеќе обожаватели

Јапонија изобилува со многу природни убавини, а еден од нејзините адути се секако неверојатните планини. Таму веќе можете да изнајмите и планина.

„Yes theory“ – Јутјуберите кои ќе ве инспирираат да излезете од вашата комфорна зона

Она што ги одвојува „Yes Theory“ од останатите е нивната животна филозофија на кажување „Да“ на работите кои изгледаат невозможни.
Датум: 10 сеп 2020
, Автор:

Рецепт за богата солена торта од палачинки

Никој нема да ја напушти вашата куќа без рецептот за оваа богата солена торта.

Дали некогаш сте се запрашале што стјуардесите веднаш забележуваат на вас?

Ќе патувате со авион, влегувате и насмеаните стјуардеси веднаш ви посакуваат добар ден. Тие се секогаш љубезни, но има многу, многу повеќе зад поздравот.

12 промени во расположението што може да бидат првиот знак на сериозна физичка или ментална болест

Никогаш не треба да ги игнорирате физичките симптоми, но важно е да обрнете внимание и на промените на психичката состојба.

Македонски Телеком ја креираше Skopje ZOO – апликација за дигитално искуство на сите посетители во Зоолошката градина Скопје

Откријте го шарениот и разновиден животински свет на Зоолошката градина – Скопје преку новата мобилна апликација Skopje ZOO, која од денеска е достапна на Play Store и App Store.
Датум: 10 сеп 2020
, Автор:
12