Дали некогаш сте се запрашале што стјуардесите веднаш забележуваат на вас?

Дали некогаш сте се запрашале што стјуардесите веднаш забележуваат на вас?

Ќе патувате со авион, влегувате и насмеаните стјуардеси веднаш ви посакуваат добар ден. Тие се секогаш љубезни, но има многу, многу повеќе зад поздравот.

Екипажот на кабината на влезот во авионот стои така што тие можат веднаш да ве „проверат“ и да се обидат веднаш да создадат слика од вас на влезот и да забележат доколку заклучат дека сте посебни.

Дали некогаш сте се запрашале што стјуардесите веднаш забележуваат на вас?

Ние можеби мислиме дека тие стојат на влезот, бидејќи мора да не поздравуваат, но со стоејќи таму, тие отстрануваат многу можни опасности. Без разлика дали станува збор за задоцнување на авион или нешто поврзано со негативното влијание врз здравјето и безбедноста.

Тие исто така забележуваат каде седите, како и дали имате проблеми со багажот. И да, ако сте патник кој е во добра физичка состојба, знајте дека и тоа ќе го забележат. Тие секогаш бараат личност која би можела да помогне доколку се појават проблеми. Секогаш е потребен некој кој може да помогне во евакуацијата. Во тој случај тие бараат некој кој патува сам и е облечен лежерно.

Дали некогаш сте се запрашале што стјуардесите веднаш забележуваат на вас?

Тие лесно забележуваат и доколку некој е пијан и велат дека особено внимание им посветуваат на оние кои избегнуваат можен контакт со очите.

Тие исто така водат сметка со која книга ќе влезете во авион. Ако читате медицински книги, се претпоставува дека тоа е ваша професија, па во случај некој да не е добро над облаците, веројатно ќе побараат помош од вистинската личност без да губат време.

Дали знаете колку често луѓето спијат со отворени очи?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

  1. Мара Фризерската Reply

    Интересна перспектива. Да, никогаш не сум размислила што мислат стујардеси кај нас.

Остави коментар