Рецепт за богата солена торта од палачинки

Рецепт за богата солена торта од палачинки

Никој нема да ја напушти вашата куќа без рецептот за оваа богата солена торта.

Рецепт за богата солена торта од палачинки

Потребни состојки:

  • 7 палачинки
  • 3 кисели краставички
  • 3 варени јајца
  • 200 грама шунка
  • 200 грама сирење
  • 200 грама кашкавал
  • 200 грама мајонез
  • 200 грама кисело млеко
  • 1 лажица сенф

Начин на подготовка:

Измешајте ги мајонезот, киселото млеко и сенфот и премачкајте ја секоја палачинка.

Откако ќе ги премачкате палачинките, одозгора ставете ги ситно сечканата или рендана шунка, сирењето, јајцата, краставичките и кашкавалот.

На крај, премачкајте ја целата солена торта одозгора и од сите страни и украсете по ваш вкус.

Погледнете го овој рецепт за торта со јаболко, урми и еспресо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар