Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Ѕидот од цигли во кујната, дневната соба или спалната соба за некои изгледа претерано, премногу рустикален или индустриски, но всушност циглите можат да го направат просторот многу шармантен.

Можеби изгледа ладно затоа што потсетува на надворешноста на куќата, но ако ја избереме вистинската боја на цигла и добро ја комбинираме со остатокот од мебелот, ќе го добиеме токму спротивното – многу топол и пријатен амбиент кон кој секогаш се стремиме при уредување на просторот за живеење.

Ѕидот од цигли е многу впечатлив и декоративен сам по себе, така што нема да мора да го декорирате со слики, полици и слични детали. Секако е дозволено е да го декорирате со неколку детали – сето тоа е прашање на вкус.

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Погледнете ги овие 20 дневни соби со прекрасен поглед.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар