Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа шармантна и живописна куќа во Бафало, Тексас е целосно под земја и има три спални, две бањи и три дополнителни соби. Во моментов се продава и чини 2.200.000 долари.

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Куќата нема природна светлина, но декорот е многу светол, па изгледа како пријатно место за живеење.

Сепак, оваа куќа не е само подземен дом. Имотот вклучува и речиси 40 хектари земја, гаража и работилница, а има и езерце.

Во куќата се влегува преку „хобитска дупка“ која е обоена и изгледа како тунел.

Сопственикот на имотот ги имал предвид приватноста и безбедноста при изградбата на куќата. Освен тоа, тој размислувал и за заштитата од торнада.

Куќата е изградена на брдо. Ископале брдо, ја создале структурата, ја изградиле и потоа повторно ја покриле. Секоја соба е уредена во различен стил.

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Оваа куќа под земја во која се влегува низ „хобитска дупка“ нема да ве остави рамнодушни

Погледнете ги овие 20 дневни соби со прекрасен поглед.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар