Изнајмете ја целата планина за еден ден: Туристичка атракција која има сè повеќе обожаватели

Изнајмете ја целата планина за еден ден: Туристичка атракција која има сè повеќе обожаватели

Јапонија изобилува со многу природни убавини, а еден од нејзините адути се секако неверојатните планини. Таму веќе можете да изнајмите и планина. Во јапонскиот град Ничинану достапна за изнајмување е планината Тојама.

Откако започна пандемијата, многумина бараат изолирани места каде што можат да бидат сами или во мала компанија. Затоа, изнајмувањето планини за еден ден има сè поголем број заинтересирани луѓе.

Покрај истражувањето на зелената планинска област Ничинан, туристичкиот пакет вклучува и престој во дрвена рустикална куќа на врвот што е опремена со сè што е потребно за да се остане на планината. Куќата има две спални соби, а таму можат да спијат максимум 10 лица.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de KING TOURISM, JPN (@king_tourism_japan) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de KING TOURISM, JPN (@king_tourism_japan) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de #草刈りバスター@宮崎県 (@caomushiribasuta) el

Прочитајте за овој тематски парк во Австралија во кој можете да пливате со огромни крокодили.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар