пармезан | Кафе пауза

Крцкаво и вкусно: Рецепт за вкусни шницли од зелка и сирење

Подготовката не е комплицирана и не се потребни скапи состојки, а овој оброк може да послужи и како гарнир за скара.

„Помфрит“ од палента со вкус на пармезан и многу зачини

Се прашувате што да направите со останатата палента? Можете да го подготвите овој рецепт кој е многу брз и лесен!

Со вкус на пармезан: Најлесен рецепт за крцкав печен компир

Дали некогаш сте се обиделе да го испечете компирот во мешавина од путер, пармезан и лук во прав? Тоа е фантастична комбинација која го подобрува вкусот, но и текстурата на компирот.

Шпагети со печен лук и пармезан: Вкусен оброк што ги буди сите ваши сетила

Овој рецепт е за сите љубители на тестенини и приготвувањето на оброкот не бара многу труд.

Здрав помфрит: Рецепт за крцкави и вкусни компирчиња

Со помош на овој рецепт со маслиново масло, вашето омилено нездраво јадење ќе се претвори во вкусен и здрав оброк

Мини пицички со тесто од карфиол

Вкусна, нисокалорична варијанта на пицата со традиционално тесто...
Датум: 09 јан 2015
, Автор:

Уживајте без грижа на совеста: Рецепт за здрави и вкусни пуканки

Сакате да го поминувате слободното време грицкајќи разни грицки пред телевизорот? Ви нудиме рецепт за здрави пуканки кои брзо и лесно се подготвуваат, а нудат неповторливо гастрономско уживање.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

Печени компири полнети со јајце на око и пармезан

Одлични за појадок, но сосема соодветни и за брз викенд ручек...
Датум: 21 сеп 2014
, Автор:
12