09 јануари 2015 | Кафе пауза

Секс кој би требало да го избегнувате

Секој од нас имал моменти кога после сексуалниот чин, наместо среќа и задоволство почувствувал разочарување и потиштеност. За да не ви се случува тоа, прочитајте ги трите основни правила за секс кој треба да го избегнувате.

Мини пицички со тесто од карфиол

Вкусна, нисокалорична варијанта на пицата со традиционално тесто...
Датум: 09 јан 2015
, Автор:

Кои луѓе имаат тенденција да бидат манипулативни и нарцистички психопати?

Луѓето кои остануваат будни до подоцна најчесто покажуваат и антисоцјални карактерни особини како на пример, нарцизмот или психопатијата.

3 каиши кои секој маж треба да ги има

Каишот е моден додаток кој покрај примарната цел – да ги држи панталоните, служи и за постигнување на естетски ефект.

Фотографии кои ќе ве стопат: Како се менува животот на животните од улица штом ги вдомите?

Разгледајте ги само овие пред и потоа фотографии и видете ги нивните лица откако добиле ново семејство и тоа ќе ви стане уште појасно.

Јотафон – Првиот смартфон со двоен екран

Смартфон креиран од страна на компанијата Јота која сака со овој уред да им го реши проблемот на сите сопственици на смартфони кои сакаат да читаат е-книги на своите телефони.

Како да се справите со опаѓањето на косата?

Сигурно сите состојки за подготовка веќе ги имате во својата кујна. Подготвени сте за експериментирање?

Ако се грижите за вашето здравје веднаш заборавете на овие нешта!

Нутриционистите едногласно се согласуваат за одредени производи на кои никој од нас не може да одолее, но, кои би требало без размислување да ги исфрлите од вашата исхрана.

Филм: Исчезната (Gone Girl)

Возбудлив трилер за замрсена љубовна приказна полна со напнатост, потиснат гнев и желба за одмазда.

11 работи кои треба да престанете да ги правите за да се фокусирате на една – себеси

Нови почетоци, нова година. Време е да се фокусираме на самите себеси:
Датум: 09 јан 2015
, Автор:
12