09 јануари 2015 | Кафе пауза - Part 2

7 начини за справување со лошата навика да грицкате нокти

Без разлика на причината поради која вие го правите ова, мора да најдете начин како конечно да се справите со вашиот проблем.

„Убавицата и ѕверот“ – фотосесија од бајките

Бенџамин Фон Вонг - млад талентиран фотограф, нè остава без здив со најновата фотосесија направена во една од најголемите библиотеки во Австрија и воопшто во светот, Штифт Адмонт.
Датум: 09 јан 2015

18 работи на кои мора да инсистирате во животот, дури и кога сите ви велат поинаку

Сигурно во вашиот живот имате луѓе кои секогаш „знаат што е најдобро за вас“. Иако најчесто имаат добри намери, сепак има некои работи од кои не треба да отстапувате.

Викторија Лоба во врска со Владо Јаневски?

Ток шоуто Еден на Еден се враќа со нова премиерна епизода. Гостинки се Викторија Лоба и Сара Мејс кои изненадија со својата релаксираност пред публиката во студиото на Алфа.
Датум: 09 јан 2015
, Автор:
12