„Убавицата и ѕверот“ – фотосесија од бајките

Бенџамин Фон Вонг – млад талентиран фотограф, нè остава без здив со најновата фотосесија направена во една од најголемите библиотеки во Австрија и воопшто во светот, Штифт Адмонт. Во процесот на изработка, тој несвесно направил извонредни фотографии кои премногу потсетуваат на бајката „Убавицата и ѕверот“.

1Ubavicata-i-dzverot- fotosesija-od-bajkite-kafepauza.mk

 

Таа фотосесија не требаше да биде ништо повеќе од волшебна и надреална фантазија. Но, во сред работа сфатив: ‘О, Боже, јас сум всушност во проклета бајка’.“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар