Како да исцедите до крај лимон или лимета без да изгубите од нивниот сок?

Како да исцедите до крај лимон или лимета без да изгубите од нивниот сок?

Сигурно досега сте сфатиле дека цедењето лимон или лимета не е едноставна работа ако сакате да го извадите целиот сок од нив. Тоа сепак не е невозможно. Потребно е само промена во начинот на кој се цедат. Ова видео го има одговорот на прашањето како треба тоа да се стори за да го добиете најефикасното цедење што може да се добие.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар