Фотографии кои ќе ве стопат: како се менува животот на животните од улица штом ги вдомите?

Фотографии кои ќе ве стопат: Како се менува животот на животните од улица штом ги вдомите?

Не треба да сте премногу паметни за да знаете дека животните одеднаш ќе живеат поубав живот. Разгледајте ги само овие пред и потоа фотографии и видете ги нивните лица откако добиле ново семејство и тоа ќе ви стане уште појасно.

Фотографии кои ќе ве стопат: како се менува животот на животните од улица штом ги вдомите?

Споки

Фотографии кои ќе ве стопат: како се менува животот на животните од улица штом ги вдомите?

Џексон

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар