04 јули 2021 | Кафе пауза

Хороскопот открива кога ќе ви се исполнат желбите: Ова се 5-те најсреќни денови во јули

Хороскопот за јули открива кои денови ќе бидат најсреќни и најповолни за љубов, работа, пари и исполнување на желбите.

Крцкаво и вкусно: Рецепт за вкусни шницли од зелка и сирење

Подготовката не е комплицирана и не се потребни скапи состојки, а овој оброк може да послужи и како гарнир за скара.

Ова се најдобрите шешири за ова лето

Веројатно знаете дека шеширите не се само моден додаток, туку имаат и функција да нè штитат од сонцето и од штетното УВ-зрачење.

Тест: Она што прво ќе го забележите на сликата открива нешто за вас

Погледнете ја сликата и одговорете што забележавте прво, а вашиот одговор ќе открие многу интересни работи.