Хороскопот открива кога ќе ви се исполнат желбите: Ова се 5-те најсреќни денови во јули

Хороскопот открива кога ќе ви се исполнат желбите: Ова се 5-те најсреќни денови во јули

Хороскопот за јули открива кои денови ќе бидат најсреќни и најповолни за љубов, работа, пари и исполнување на желбите.

Хороскопот открива кога ќе ви се исполнат желбите: Ова се 5-те најсреќни денови во јули

7 јули – ден за исполнување на желбите

На овој ден, нè очекува енергијата на двете седумки – низата 7-7 има исклучително хармонична, убава и романтична енергија. Ова е ден на среќа и добро расположение. Можете безбедно да преземете нови работи или да се опуштите и да не размислувате за ништо. Многу е важно да се борите за своето место под сонцето.

9 јули – максимален проток на јули пегасиди

Јулските пегасиди се едни од најзабележителните метеорски дождови, односно дожд на ѕвездите што паѓаат. Метеорите се движат со огромна брзина од околу 70 километри во секунда, но нивниот сјај е исклучително убав. Од астролошка гледна точка, овој ден ќе биде исклучително поволен бидејќи ќе откриете важни тајни. Многу луѓе ќе откријат нешто што целосно ќе ја промени нивната перцепција за одредени настани и луѓе или за животот.

22 јули – Венера влегува во знакот на Девица и спротивставување на Јупитер

Влегувањето на Венера во знакот на Девица не е нејзината најдобра положба, но таквата транзиција ќе има корисен ефект врз нашата енергија. Сепак, тој ден ќе биде поволен. Исто така, конфронтацијата на Венера и Јупитер е исклучително успешен аспект. Овие два настани ќе се надополнуваат многу добро.

25 јули – Меркур се соочува со Плутон

Двете најоддалечени планети ќе се судрат на 25 јули. Ова значи дека тие ќе бидат лоцирани на спротивните страни на Земјата. Овој аспект ќе има многу корисен ефект врз нашиот успех во областите за кои се одговорни овие планети: комуникација, финансии и работа. Таков настан не се случува често, па ова е еден од најдобрите денови за работа и за финансиски активности во текот на летото.

28 јули – Промена на знаците на Јупитер и Меркур

На 28 јули, Јупитер влегува во знакот на Водолија и започнува нова историја на оваа планета. На овој ден, нашата свест ќе започне да се ослободува од предрасудите. Овој ден може да се смета за поволен за нови работни места и нови познанства. Исто така, на 28-ми јули Меркур ќе направи транзиција кон знакот на Лав. И ова ќе биде поволен настан. На 28 јули ќе се зголеми нашата самодоверба и оваа планета ќе ни помогне да разбереме што навистина сакаме од животот. Можно е да одите на долги патувања и да запознавате нови луѓе.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ги очекуваат многу среќа и голем успех во јули.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар